Part No: SC-SLW1008
Download PDFMake An Enquiry
Category:
Description
Smart Video Door Lock – (SC-SLW1008):
Additional Features:
Technical Specifications
Product Smart Video Door Lock - (SC-SLW1008)
Part Number SC-SLW1008
Static current ≤50uA
Dynamic current ≤180mA
Number of administrators 9 groups
Number of fingerprints 100 pcs
Fingerprint + Password + Card Capacity 300 groups
Fingerprint acquisition instrument Semiconductor
Fingerprint contrast time ≤0.6 seconds
Fingerprint recognition angle 360 degrees
Batteries 8 AA batteries
Rejection rate ≤0.1%
False recognition rate ≤0.0001%
Induction time ≤ 0.1 second
Type of power supply 6v
Emergency power supply 5VDC
Operating temperature -25°C~60°C
Operating relative humidity 20%~90%RH
Human language Have
Keyboard Touch standard 12-bit keyboard
Password length 6-8 bits
Virtual cipher 16 bit
Low voltage alarm voltage 4.8±0.2v
Unlock time 1 second
Door Thickness 38mm ~ 100mm